Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de il il, ilçe ilçe belediye...

Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne'de il il, ilçe ilçe belediye başkan adayları listesi


20 Şubat 2019 - 08:33 - Güncelleme: 21 Şubat 2019 - 16:56

Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.

Tekirdağ'da siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adayları şöyle:

- AK Parti

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mestan Özcan (Cumhur İttifakı)

Süleymanpaşa: Cüneyt Yüksel (Cumhur İttifakı)

Çorlu: Serkan Elçili (Cumhur İttifakı)

Çerkezköy: Süleyman Kozuva (Cumhur İttifakı)

Marmaraereğlisi: Mithat Soylu (Cumhur İttifakı)

Şarköy: Can Gürsoy (Cumhur İttifakı)

Hayrabolu: Osman İnan (Cumhur İttifakı)

Malkara: Gediz Coşkun (Cumhur İttifakı)

Kapaklı: Mustafa Çetin (Cumhur İttifakı)

Ergene: Hamdi Sarıer (Cumhur İttifakı)

 

- Cumhuriyet Halk Partisi 

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Kadir Albayrak (Millet ittifakı)

Süleymanpaşa: Ekrem Eşkinat (Millet ittifakı)

Çerkezköy: Vahap Akay (Millet ittifakı)

Marmaraereğlisi: İbrahim Uyan (Millet ittifakı)

Muratlı: Nebi Tepe 

Hayrabolu: Fehmi Altayoğlu (Millet ittifakı)

Malkara: Ulaş Yurdakul (Millet ittifakı)

Çorlu: Ahmet Sarıkurt 

Kapaklı: İrfan Mandalı (Millet ittifakı)

Ergene: Rasim Yüksel (Millet ittifakı)

Şarköy: Alpay Var (Millet ittifakı)

Saray: Özger Erkiş 
 

- Halkların Demokrasi Partisi 

Çerkezköy: Barış Kırmızıtaş - Zübeyde Karaoğlan

 

- İYİ Parti

Çorlu: Erkan Düzenli 

Muratlı: Zülküf İşler

Saray: Ali Özen

 

- Milliyetçi Hareket Partisi 

Muratlı: Ali İnan (Cumhur İttifakı) 

Saray: Özkan Yaman (Cumhur İttifakı) 
 

- Saadet Partisi 

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Feti Pehlivan 

Çorlu: Murat Vakitçi 

Çerkezköy: Erol Kaya 

Ergene: Oktay Çalışkan 

Hayrabolu: Gökay Yıldırım 

Kapaklı: Hasan Karakoç 

Muratlı:Tarık Eğçin 

Malkara: Enes Kiremitçi 

Marmaraereğlisi: Mehmet Kalyon 

Süleymanpaşa: Atakan Yaşar 

Saray: Halil Gören 

Şarköy: Levent Çotuk

 

- Demokrat Parti

Hayrabolu: Arif Yalçın 

 

- Büyük Birlik Partisi

Süleymanpaşa: Mücahit Çalgın

Çerkezköy: Yılmaz Bulut

Kapaklı: Güzin Yıldız

Malkara: Bahri Demir

Marmaraereğlisi: Yasin Şenyüz

Saray: Cem Başbuğ

Şarköy: Sabri Güner

Ergene: Meftun Özay

 

- Demokratik Sol Parti

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mehmet Yaman

Çerkezköy: Metin Dönmez

Ergene: Bora Küçükçetin

Süleymanpaşa: Seçkin Yunusoğlu

Malkara: Yılmaz Yıldız

Şarköy: Hasan Hakan Bayraktar

Marmaraereğlisi: Hikmet Ata

Kapaklı: Tuncay Ulukaya

 

- Vatan Partisi

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Kadri Karaoğlu

Çorlu: Armağan Sadun Yılmaz

Süleymanpaşa: Özkan İnci

Ergene: Kenan Serbest 

KIRKLARELİ

Kırklareli'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.

Kırklareli'de siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adayları şöyle:

- Adalet ve Kalkınma Partisi

Babaeski: Mustafa Buyur

Lüleburgaz: Akın Kamacı

Vize: Hasan Basri Korkmaz

Kofçaz: Ziya Karataş

Demirköy: Recep Gün

Pınarhisar: İhsan Talay

Pehlivanköy: Hüseyin Açıkel

 

- Cumhuriyet Halk Partisi

Kırklareli: Mehmet Tuna Soykan (Millet İttifakı)

Babaeski: Abdullah Hacı 

Lüleburgaz: Murat Gerenli 

Vize: Ercan Özalp 

Kofçaz: Mehmet Balcı (Millet İttifakı) 

Demirköy: Mesut Özkul (Millet İttifakı)

Pınarhisar: Münir Çapar

Pehlivanköy: Abdurrahman Öntürk (Millet İttifakı) 

 

- Milliyetçi Hareket Partisi

Kırklareli: Derya Bulut (Cumhur İttifakı)

Babaeski: Recep Özcan

Lüleburgaz: Armağan Ayyıldız

Vize: Sedat Balkı

Kofçaz: Aycan Elmaz

Demirköy: Muhlis Yavuz

Pınarhisar: Nedim Bars

Pehlivanköy: Semra Önem

 

- İYİ Parti

Babaeski: Ragıp Berk

Lüleburgaz: Mustafa Kalecik

Vize: Harun Kıyar

Pınarhisar: Mehmet Kapılı

 

- Saadet Partisi

Kırklareli: Mithat Özdemir

Babaeski: Hüseyin Gündüz

Lüleburgaz: Kenan Apaydın

Vize: Kenan Köstekçi

Kofçaz: Zahide Tank

Demirköy: Özay Dilber

Pınarhisar: Güner Aydın

Pehlivanköy: Enes Duman

 

- Vatan Partisi

Kırklareli: Erdal Demirkan

 

- Demokrat Parti

Vize: Bülent Türker

 

- Demokratik Sol Parti

Kırklareli: Suat Bahçekapılı

Pınarhisar: Mustafa Cingöz

 

- Bağımsız

Kırklareli: Mehmet Siyam Kesimoğlu

Babaeski: Münür Bedelli

EDİRNE

Edirne'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.

Edirne'de siyasi partilerin İl ve İlçe Seçim Kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adayları şöyle:

 

- Adalet ve Kalkınma Partisi
 

Edirne: Koray Uymaz (Cumhur İttifakı)

Enez: Abdullah Bostancı (Cumhur İttifakı)

Havsa: Aydın Balkan (Cumhur İttifakı)

İpsala: Mehmet Kerman 

İpsala (Esetçe): Cemal Deniz (Cumhur İttifakı)

İpsala (Yenikarpuzlu) Ufuk Atalay (Cumhur İttifakı)

Keşan: Mustafa Helvacıoğlu (Cumhur İttifakı)

Keşan (Beyendik): Ferat Gülver (Cumhur İttifakı)

Keşan (Yenimuhacir) : Mustafa Türker (Cumhur İttifakı)

Lalapaşa: İsmail Arslan 

Meriç: Nihat Yörük (Cumhur İttifakı)

Meriç (Küplü): Salih Derin 

Meriç (Subaşı): Hasan Çetinkaya (Cumhur İttifakı)

Uzunköprü: Azbiye Aktaş 

Uzunköprü (Kırcasalih): Necmettin Parazil (Cumhur İttifakı)

 

- Cumhuriyet Halk Partisi

Edirne: Recep Gürkan (Millet İttifakı)

Enez: Özkan Günenç 

Havsa: Oğuz Tekin (Millet İttifakı)

İpsala (Esetçe) İbrahim Örs (Millet İttifakı)

İpsala(Yenikarpuzlu): Tevfik Şahinbaş (Millet İttifakı)

Keşan: Şenol Yalı (Millet İttifakı)

Keşan (Beğendik) Muhammet Örnek (Millet İttifakı)

Keşan (Yenimuhacir): Recep Ordu (Millet İttifakı)

Meriç: Erol Dübek 

Meriç (Küplü) Gökmen Altay 

Süloğlu: Mehmet Ormankıran (Millet İttifakı)

Uzunköprü: Özlem Becan (Millet İttifakı)

 

- Halkların Demokrasi Partisi

Edirne: Menderes Erol

Keşan: Abdullah Kaya

 

- Milliyetçi Hareket Partisi

İpsala : Emin Başaran

Uzunköprü: Şahin Şengül

Lalapaşa: Ali Osman Uzman

Süloğlu : İsmet Balin (Cumhur İttifakı)

Meriç (Küplü) : Ali Tükel

 

- İYİ Parti

Enez: Mustafa Sünnetçi 

İpsala: Abdullah Ünsal (Millet İttifakı)

Lalapaşa: Bülent Şahinşah (Millet İttifakı)

Meriç: Güven Çamur 

Meriç (Subaşı): Bekir Kılıç (Millet İttifakı)

Meriç (Küplü): Raif Taşkın 

 

- Saadet Partisi
 

Edirne: Mansur İriş 

Enez: Yasin Gündüz 

Havsa: Kemal Durkaya 

İpsala: Tahsin Yüzer 

İpsala (Esetçe) Faruk Yalçınkaya 

İpsala (Yenikarpuzlu) Eyyüb Semih Sevinç 

Keşan: Ahmet Köseler 

Keşan (Beyendik) Zafet Yetim 

Keşan (Yenimuhacir) İhsan Bulut 

Lalapaşa: Adem Adalı 

Meriç: Erol Parazil 

Meriç (Küplü): Şükrü Tuncer 

Meriç (Subaşı) Adem Kaner 

Süloğlu: Nadir Konak 

Uzunköprü: Enver Yazan 

Uzunköprü (Kırcasalih) Sinan Ersin

 

- Demokrat Parti

Edirne: Sibel Barshan

Meriç (Subaşı): Mustafa Çetin

 

- Büyük Birlik Partisi

Edirne: Arif Köroğlu

 

- Bağımsız Türkiye Partisi

Edirne: Hamdi Sedefçi

 

- Vatan Partisi

Edirne: Cengiz Balcı

Kaynak: AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çorlu'da polis HDP İlçe Başkanlığında arama yaptı
Çorlu'da polis HDP İlçe Başkanlığında arama yaptı
Okula uyum eğitimi başladı
Okula uyum eğitimi başladı