Tekirdağ’a tahsis edilen ambulanslar törenle teslim alındı

Tekirdağ'a tahsis edilen ambulanslar törenle teslim alındı


31 Mart 2021 - 12:16

Sağlık Bakanlığınca Tekirdağ'a gönderilen 7 ambulans ve bir yenidoğan transport ambulansı törenle teslim alındı.

Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Devlet Hastanesi 3. Kısım'da düzenlenen törende yaptığı konuşmada, devletin gücünü her zaman hissettirdiğini söyledi.

Türkiye'nin sağlık alanında ciddi mesafeler kat ettiğini ifade eden Yıldırım, "İnşallah bundan sonra da daha güzel hizmetler olacak, daha güzel donanımlı araçlar, gereçler kullanacağız. Hem hastaya ulaşma hem de hastanın gerekli sağlık kuruluşlarına ulaştırılabilmesi için araçlar gereklidir." dedi. 

Yıldırım, ambulansların sadece hasta taşıyamayacağını aynı zamanda içinde tedaviye başlayabilecek donanıma sahip olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Hastanın ayağına hastaneyi götürmüş oluyoruz. Bu ambulansların böyle bir özelliği var. Onun için sebep olanlardan, bunları temin edenlerden, kullanacak olanlardan Allah razı olsun. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sağlıkçılarımız, neyi taşıdıklarının farkında olduklarını bilerek taşıyorlar. Çok güzel bir şey var. İlimizde alo dendiğinde ambulansın yetişme süresi 5 dakikadır. Harika bir şey bu, bunu daha da azaltacağız."

Vali Yıldırım'ın konuşmasının ardından kurdele kesilerek ambulans anahtarları Vali Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan ve protokol üyeleri tarafından ambulans şoförlerine teslim edildi.

 

Kaynak: AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmara Denizinin oksijen seviyesini artıracak cihazlar bırakıldı
Marmara Denizinin oksijen seviyesini artıracak cihazlar bırakıldı
660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanına 60 bin lira ödül verilecek.
660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanına 60...