Malkara’da Bilgi Yarışması

Malkara'da Bilgi Yarışması


12 Ocak 2018 - 13:55

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde Anadolu Lisesi Matematik Kulübü tarafından öğrencilerin okula bağlılıklarını arttırma ve kurum kültürünün geliştirilmesi amacıyla 'Bir kelime bir işlem' bilgi yarışması düzenlendi.

Malkara Anadolu Lisesi Matematik Kulübü danışmanı ve aynı zamanda matematik öğretmeni Zahide Tatlı'nın sunumu ile gerçekleşen 'Bir kelime, bir İşlem' yarışmasının jüri üyeliğini okulun matematik öğretmenleri Tamer Arıcan, Gökhan Durgun ile Türk dili ve edebiyat öğretmenleri Nagihan Işık ve Gökhan Boşnak yaptı. Okulun konferans salonunda düzenlenen yarışmaya 9.,10.,11 ve 12'inci sınıf öğrencileri katıldı.

26 grup ve 2'şer öğrenciyle yapılan yarışmada 52 öğrenci yarışırken sınıf arkadaşları da yarışmacı arkadaşlarına destek vererek hem eğlendiler hem de soruları kendileri çözmeye çalışarak beyin jimnastiği yaptılar. Üç gün boyunca süren ve oldukça heyecanlı geçen  yarışmada 125 puan alan 11-C sınıfı birinci, 108 puanla 10-A sınıfı ikinci ve 94 puanla 12-A sınıfı üçüncü ve 88 puan alarak 9-A sınıfı dördüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler Anadolu Lisesi okul aile birliği tarafından 300 lira para ödülü ile ödüllendirildiler.

Malkara Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mümin Lütfüoğlu, "Bu güzel etkinlikten dolayı emeği geçen öğretmenlere ve katılımcı öğrencilere teşekkür ediyorum. Bu tür faaliyetlerimiz devam edecek. Kendilerini kutluyorum. Okul aile birliğine de katkı ve desteklerinden dolay ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: AA

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırklareli Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
Kırklareli Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
Kırklareli'de 25 bin liralık telefon dolandırıcılığı
Kırklareli'de 25 bin liralık telefon dolandırıcılığı