Kırklareli Valisi Bilgin: "(Kovid-19) Maalesef hasta...

Kırklareli Valisi Bilgin: "(Kovid-19) Maalesef hasta sayılarımız arttı"


25 Kasım 2020 - 15:52 - Güncelleme: 01 Aralık 2020 - 20:01

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastası sayısının arttığını belirterek, "Bu süreci sağlıklı atlatmamız için daha dikkatli olacağız. Bunun için mutlaka tedbirlere uymalıyız." dedi.

Vali Bilgin, halk pazarında Kovid-19 tedbirlerini denetledi.

Bilgin, kendisine eşlik eden İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Orhan Kılıç ve Belediye Başkan Yardımcısı Burcu Bölükbaşı'ndan denetimler hakkında bilgi aldı.

Kovid-19'un tüm dünyayı etkisi altına aldığını ifade eden Bilgin, bu konuda herkesin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Salgınla daha etkin mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Bilgin, şunları kaydetti:

"Koronavirüs süreci hepimiz için üzücü ve yorucu. Artık hepimiz şunu biliyoruz, koronavirüs maalesef hayatımıza girdi. Bununla beraber yaşamımızı idame ettirmek zorundayız. Son dönemde ülkemiz geneli, ilimiz ve tüm dünyada gerçekten sorunlu günler yaşıyoruz. Maalesef hasta sayılarımız arttı. Burada esas mücadelemiz sayı değil. Biz yaşamak zorundayız. Bu süreci de sağlıklı şekilde atlatmamız için daha dikkatli olacağız. Bunun için mutlaka tedbirlere uymalıyız."

Kaynak: AA

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aliş KARAKAŞ-TUNABOYLU
    3 ay önce
    Sayın Valim, Nisan-Eylül döneminde Trakya ve Kırklareli COVİD-19 ile mücadelede etalon durumdaydı. Zat-ı Alilerinizin de yönetim ve emeği ile COVİD-19 ile mücadelede insanlarımız uyarılara ve tedbirlere uymuş, bu sebeple de en az hasta sayımız vardı. Ne zaman ki Bulgarlar sürü-sürü , patavatsız, sorumsuz, korumasız bir şekilde yurdumuza gelmeye başladı vakalarda patlama yaşanmıştır. Bunları ülkemize almamak gerekiyor sayın Valim. Onlar bizi, Türkleri istemiyorlar, Bulgaristan'ın Edirne Başkonsolosluğunda Türklerin gördüğü muameleyi araştırılmasına emirlerinizi arz ederim. Ayrıca, hiç sebepsiz vize ret edilmesi de son aylarda çok moda olmuştur. Orada bir tane Atanas DİMOV var, özel misyonla gelmiştir. Bulgaristan faşistlerinin verdiği görevi yerine getirmektedir. Görevi Türkleri Baba yurdu Bulgaristan'a salmamaktır. Onun göreve başladığı günden beri ret edilen vize sayısı artmıştır. Lütfen konunun araştırılmasını emirleyiniz Efendim. Beni istemeyeni ben niye isteyeyim? Gelmesinler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale'de 18 Mart'ta göndere çekilecek ay yıldızlı bayrak Tekirdağ'a ulaştı
Çanakkale'de 18 Mart'ta göndere çekilecek ay yıldızlı bayrak...
Edirne'de polis vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı
Edirne'de polis vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı