Edirne Doğa Sporları Kulübü Etkinlikleri Devam Ediyor

Edirne Doğa Sporları Kulübü Etkinlikleri Devam Ediyor


19 Şubat 2018 - 13:35

dirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) üyelerinin hafta sonunda bisiklet ve yürüyüş branşlarında etkinlik yaptığı bildirildi.

EDOSK'tan yapılan yazılı açıklamada, iki ayrı etkinlikte yaklaşık 50 doğaseverin bir araya geldiği belirtildi.

Doğaseverler bisiklet branşında 18 kişilik sporcu ekibiyle Yunanistan’ın Orestiada şehrine pedal çevirirken, doğa yürüyüşü branşında da 28 doğaseverin katılımıyla Istrancalar’ın Kapaklı ve Kuzulu köyleri arasında yürüyüş gerçekleştirdiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen EDOSK Bisiklet Branşı Sorumlusu Ergun Gözet, etkinlikte 60 kilometre pedal çevirdiklerini belirtti.

Bisiklet takımının her pazar günü bir güzergahta pedal çevirdiğini aktaran Gözet, "Bu pazar günü de pedallarımızı komşu ülke Yunanistan’ın Oresitada şehrine doğru çevirdik. Sınır kenti olmamızın verdiği avantajla Yunanistan ve Bulgaristan’daki şehirlerde yer alan bisiklet kulüpleriyle çok güzel ikili ilişkiler geliştiriyoruz ve bu kulüplerle ortaklaşa birtakım etkinliklere imza atıyoruz. Bu sayede ülkeler arası diyaloğun gelişmesine katkı sunduğumuz gibi barış adına da önemli işler yürüttüğümüzü düşünüyorum." ifadelerini kulandı.

Kaynak: AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çorlu'da polis HDP İlçe Başkanlığında arama yaptı
Çorlu'da polis HDP İlçe Başkanlığında arama yaptı
Okula uyum eğitimi başladı
Okula uyum eğitimi başladı